Kontakty

 
  Tel.: 776 227 798
  E-mail: info@mzahrada.cz
 
 
 

Kategorie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvky k tématu Orchideje

Přidat nový příspěvek »
 
Stránka: 1/1
 
Laelia
Vloženo: 26.05.2013 19:20
 
 
Phalaenopsis mini
Ráda bych se zeptala někoho, kdo má několikaleté zkušenosti s pěstováním miniaturních phalaenopsisů. Je jejich malá velikost vlastností trvalou, nebo se může stát, že po několika letech se z mini velikosti stane velikost normální. Např. tak, že přestane působit nějaká látka brzdící růst, která byla na orchidej aplikována.
 
 
 
 
bandacak
Vloženo: 28.03.2013 01:41
 
 
RE: Orchidej zvaná Cambria
Je to prosté. Nejen čeština ohýbá hřbet před lidskou hloupostí, ale jak vidno i pravidla pro názvosloví orchidejí.
Pod obskurním názvem Cambria se skrývá velká skupina tzv odontohybridů, ať už dvourodových ( Odontoglossum x Oncidium ), tak vícerodových. Lze předpokládat, že si tím pravděpodobně holandští obchodníci a zahradníci zjednodušují život a snižují náklady na jmenovky. Původně název Cambria - v dobách, kdy se pravidla dodržovala, byl název kříženců člověkem vytvořeného rodu Vuylstekeara. Toto křížení poskytlo
řadu úspěšných klonů např. klon Vuylstekeara Cambria 'PLUSH'. Při pěstování těchto rostlin je třeba mít na mysli, že jim vyhovuje chladnější prostředí bez slunečního úpalu, leč s dostatkem světla. Pokud jsou mlženy, pozor na vzlínání vody do paždí listů - často pak dochází k hnilobě.
 
 
 
 
Laelia
Vloženo: 20.03.2013 09:00
 
 
Orchidej zvaná Cambria
Řadu let se v obchodech setkávám s orchidejemi, které nesou označení Cambria. Mnohdy jsou velmi odlišné. Poraďte, jak ke svému názvu přišly, protože to vypadá, že se takto označuje téměř cokoli. A jak se takové cambrie pěstují?
 
 
 
 
 
1