Kontakty

 
  Tel.: 776 227 798
  E-mail: info@mzahrada.cz
 
 
 

Kategorie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

O nás

Na tomto místě Vám chceme představit naši firmu, která provozuje internetový obchod (e-shop) pod názvem MZahrada.cz, tj. Moje zahrada doma i venku. Nejsme klasické zahradnictví. Pokud nás budete hledat na kontaktní adrese, žádné skleníky neuvidíte. Pěstujeme a nabízíme jak exotické - pokojové, tak venkovní rostliny. Na pěstování rostlin se s námi podílí více pěstitelů, kteří nám rostliny dodávají v případě poptávky po určitých druzích, na něž se specializují. Sortiment se může měnit, část nabídky záleží na našich dodavatelích.

Jak vypadá náš sortiment?
V první řadě nabízíme exotické rostliny "na doma". Jsou to rostliny z nejrůznějších čeledí a přírodních prostředí.

• Bohatě zastoupena je skupina sukulentů. Je to skupina velice rozmanitá, spojujícím článkem je sukulentní rostlinné tělo. Ze sukulentů nabízíme i liány jako např. rod Hoya a Ceropegia.

• Exotické rostliny z naší nabídky pocházejí i z dalších čeledí - namátkou árónovitých (Anthurium), broméliovitých (Cryptanthus), podpětovitých (Episcia), a dalších.

 

Ve sbírkovém a zároveň zásobním skleníku je opravdu z čeho vybírat.

 

 

• Substráty: Bílá rašelina pro masožravé rostliny a kůrový substrát pro epifytické orchideje a jiné epifyty jsou podmínkou pro dobré pěstování těchto dvou skupin rostlin. Proto je také máme zařazeny do naší nabídky.

• Rostliny se pěstují v omezeném počtu, protože nejsou výsledkem hromadného pěstování, jak je známe u velkých holandských firem. Pocházejí z české malovýroby. S těmito kytičkami „se piplají“ lidé, kteří své rostliny milují a jejich pěstování mají za svůj koníček.

Proto jsou také rostliny označeny vědeckými jmény a ne jen označením "Zelený mix". Dává to pěstiteli šanci najít ke koupené rostlině se správným názvem správné informace o jejím pěstování. Ostatně návody k pěstování jsou často součástí nabídky našeho e-shopu. 
Když se rostliny vyprodají, je to zpravidla jen dočasně, po určité době se zase objeví v nabídce. A stále jsou do prodeje zařazovány novinky.

• Nabídka venkovních rostlin v současnosti zahrnuje především denivky. Prodej růží jsme po několika letech bohužel  museli ukončit.
Denivky pocházejí z porostů pěstovaných u nás v Jižních Čechách a jsou tedy zvyklé a prověřené, co se jejich odolnosti v našich podmínkách týče. Denivky nabízíme v mnoha kultivarech a za velmi přijatelné ceny.
Rostliny jsou zdravé, s bohatým kořenovým balem, aby snadno zakořenily a dobře rostly. Po vykopání ze záhonu jsou co nejrychleji expedovány k zákazníkovi, nejsou dlouhodobě skladovány mimo záhon.

 

Do nabídky zařazujeme další zahradní rostliny, např. trvalky. 

• Nabídka hnojiv a ochranných prostředků: Kromě rostlin nabízíme ucelenou řadu kapalných hnojiv (univerzální, univerzální na list, „muškát“, „plod“, „růže“, „rododendron“, „konifera“, „jahoda“, „trávník“, a podzimní „speciál“) a speciálně pro orchideje hnojivo Orchimix, se kterým máme velmi dobré zkušenosti.

• Na konci naší snahy doručit zákazníkovi rostliny v co nejlepší kvalitě je také pečlivé balení rostlin, aby přečkaly přepravu bez úhony. Exotické rostliny posíláme téměř celoročně s výjimkou neúnosných veder a mrazů. Denivky zasíláme zhruba od konce května do října. Nebráníme se osobnímu předání objednávky po domluvě se zákazníkem.