Kontakty

 
  Tel.: 776 227 798
  E-mail: info@mzahrada.cz
 
 
 

Kategorie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Substral CAREO - ochrana rostlin před škůdci

Použití výrobků řady Substral Careo

Substral CAREO Combi tyčinky proti škůdcům - hubí a hnojí zároveň, 10 tyčinek
Insekticidní tyčinky proti škůdcům poskytují okrasným rostlinám při jednoduché aplikaci ochranu až 10 týdnů předmšicemi, molicemi, štítenkami, třásněnkami, křísy a červci
Combi-tyčinky proti škůdcům mají dvojí účinek: 
• dodávají potřebné živiny k růstu a současně likvidují škůdce
• poskytují rostlinám dlouhodobou ochranu před opětovným napadením.
Jsou vhodné i k likvidaci škůdců na rostlinách pěstovaných hydroponicky.

Působení přípravku: 
Rostlinný organismus přijímá účinnou látku prostřednictvím kořenů a rozvádí je po celé rostlině. Saví škůdci jsou účinnou látkou likvidováni při sání. Viditelný výsledek se projeví u mšic již po 1-3 dnech, u molic po 5-6 dnech. U ostatních škůdců po cca 14 dnech. Tyčinky obsahují NPK=10-6-7 bez chloru v množství 12,5 g netto.

Návod k použití:
Aplikuje se po zjištění prvních škůdců nebo při hrozícím napadení. Celou tyčinku zatlačíme do kořenového balu a vydatně zalijeme.

 
Substral Careo 100 ml koncentrát a Substral Careo 30 ml koncentrát proti škůdcům
Koncentrát (insekticid/hnojivo) proti škůdcům účinkuje proti savým a žravým škůdcům okamžitě jako kontaktní insekticid, ale i dlouhodobě jako systémový insekticid. Účinoou látku rostlinný organismus přijímá a rozvádí po celé rostlině. Účinná látka je pak obsažena dokonce i v nových přírůstcích. Saví škůdci jsou tedy likvidováni také při sání, nejen po přímém zasažení přípravkem. Emulgovatelný koncentrát se aplikuje ve vodném roztoku (zředěný!) na okrasných rostlinách jak venku, tak i uvnitř ve sklenících, zimních zahradách, bytech a kancelářích. Dlouhodobý účinek. 
Hubí odolné škůdce jako molice, housenky, červce, mšice, štítenky.
Ředění:
Okrasné rostliny skleníkové 10 ml na 1l vody.
Okrasné rostliny venkovní 5 ml na 1l vody. 

Návod k použití: 
Používá se ve vodném roztoku. Odměřené množství přípravku se vlije do nádoby postřikovače a doplní vodou na stanovený objem. Během přípravy aplikační kapaliny a při aplikaci je nutné zajistit účinné míchání. Přípravek se aplikuje ručně postřikem. Vzhledem k množství druhů a odrůd okrasných rostlin se doporučuje před jejich provozním ošetřením ověřit citlivost v daných podmínkách na malé části porostu nebo na menším počtu rostlin. K zabránění vzniku rezistence neaplikujte tento přípravek nebo jiný, který obsahuje účinnou látku typu neonikotinoidu po sobě bez přerušení ošetřením jiným insekticidem s odlišným mechanismem účinku, více než 3x za vegetační sezónu.

 
Substral Careo 750 ml rozprašovač
Vodný roztok koncentrátu ve spreji je připraven k aplikaci na okrasné rostliny. Účinkuje okamžitě jako kontaktní insekticid, ale i dlouhodobě jako systémový insekticid. Účinná látka je vstřebávána listy rostlin a rozváděna po celé rostlině. Účinná látka je pak obsažena dokonce i v nových přírůstcích. Postřik Substral Careo proti škůdcům likviduje savé a žravé škůdce jako jsou mšice, třásněnky, molice, štítenky, červci, svilušky, stejně jako brouky, housenky, vrtalky aj. Olej obsažený v přípravku ničí larvy a vajíčka škůdců.

 
Substral Careo 50 g granulát
Hnojivo i insekticid ve formě granulátu. Účinnou látku rostlinný organismum přijímá prostřednictvím kořenů a rozvádí po celé rostlině. Saví škůdci jsou účinnou látkou likvidováni při sání. Viditelný účinek se projeví u mšic již po 1-3 dnech, u molic po 5-6 dnech. U ostatních škůdců po cca. 14 dnech. 

Návod k použití: 
Aplikuje se po zjištění prvních škůdců nebo příznaků napadení. Granulát se rozhodí rovnoměrně na povrch a zapracuje do substrátu. Při přesazování přípravek promísíme se substrátem (1 odměrka na 1 litr substrátu).
Maximální počet aplikací - 3x během vegetačního období. Po aplikaci je nutná zálivka, přihnojení až po cca. 3 měsících po aplikaci. 

 
Substral Careo + Saprol 2x30 ml 2v1
Substral Careo působí proti škůdcům i houbovým chorobám okrasných rostlin. Proti škůdcům (mšice, třásněnky, křísi, červci, molice) poskytuje rostlinám ochranu až 10 týdnů. Zároveň dodává rostlinám potřebné živiny.

 
Důležité!

Před použitím si na obalu výrobku přečtěte návod k použití, pokyny pro bezpečné zacházení (ochrana zdraví při práci s insekticidem - ochranné rukavice, ochrana dýchacích cest a očí, větrání prostoru, zamezení přístupu dětem atd.), pokyny pro ochranu životního prostředí (likvidace účinné látky a obalů) a doporučenou první pomoc při nadýchání, potřísnění či požití účinné látky.
Prostředky Substral careo používejte výhradně na okrasné rostliny!
Nedoporučuje se aplikace při vyšších teplotách (nad 25 stupňů Celsia) nebo za přímého slunečního ozáření.